Roya’dan Sonra Şimdi Rüya Geliyor

roya

Türkiye’de ve dünyada hazırladığı kısa filmlerle onlarca festivale aday olan ve ödüller kazanan Alper Akdeniz, yeni film hazırlığındayken bizimle buluştu. Alper Akdeniz, geçtiğimiz yıl çektiği Afganistanlı bir çiftin kaçak yollarla Avrupa’ya gitmeye çalışmasını konu alan Roya isimli kısa filmiyle en son Amerika’nın Boston eyaletinde mansiyon, Fas’ta da ‘‘En İyi Film Ödülü’’nü kazandı. Roya, bu hafta da Silhuette Kısa Film Yarışması’nda ‘‘En İyi Film Ödülü’’nü kucakladı. Böylede Akdeniz’in Roya’sı toplam altı ödül ve yirmiden fazla festivale katılarak izleyicisiyle buluştu.

 

Grafiket olarak bize de bu yetenekli yönetmenin yanında durup, destek vermek kaldı diyebiliriz. Ajans olarak her zaman İzmir’e özgü, İzmir’i öne çıkaracak her projede yer almaya çalışıyoruz. Ya da kendimiz düzenliyoruz. Alper Akdeniz de İzmir’den dünya penceresini aralamış bir yönetmen. Bizler de filmin tamamlanabilmesi için elimizden gelenin fazlası için çabalıyoruz.

Gelelim yeni çekilecek olan Rüya’nın konusuna. Alper Akdeniz Rüya’nın konusunu şöyle anlatıyor: “Hayatın bütün olumsuzluklarına direnmeyi seçen bir köy öğretmeninin dönem hikayesi Rüya. Kitapla aşkın, aşkla ateşin iç içe geçtiği; bizden ve bize bir o kadar da uzakmış gibi görünen bir yaşam konu ediliyor.” Ayrıca Alper, 6 aydan fazladır bu filmin üzerine çalıştığını, bugüne kadar İzmir’de ve çevre illerde birçok köy gezdiğini, doğru mekanı bulmak için elliden fazla köyde incelemeler yaptığını anlatıyor.

 

Artık hazırlıkların sonuna gelindi. Grafiket olarak bizler de en az Alper Akdeniz kadar heyecanlıyız. Filmin başarıyla Türkiye’de ve yurt dışında tüm ödülleri silip süpüreceğine dair inancımız tam! 😉